MEGGER PAT 150R

Nová řada přenosných testerů elektrických spotřebičů PAT100 (modely PAT120 / PAT150). Vrcholnou verzí testeru spotřebičů je typ PAT150R, který je navíc vybaven akumulátory s přímým nabíjením v přístroji.

Zobrazit více
Produktové číslo: 
370605
Výrobce: 
Záruka: 
24 měsíců
Skladem
18 768 Kč / ks bez DPH
22 710 Kč / ks s DPH
ks
ks

Poskytujeme kalibraci měřících přístrojů v naší akreditované kalibrační laboratoři elektrických veličin K 2356

Poptat kalibraci
Popis produktu
Soubory ke stažení
Zeptejte se

Nová řada přenosných testerů elektrických spotřebičů PAT100 (modely PAT120 / PAT150) umožňují jednoduché, rychlé a spolehlivé testování ve všech podmínkách, včetně kanceláří, škol, provozoven a obchodních prostor. Testery spotřebičů PAT120/PAT150 jsou ideální i pro školicí střediska či výdejny spotřebičů, protože je jejich obsluha velmi snadná a je možné si ji rychle osvojit. Díky tomu je práce s přístroji PAT120 / PAT150 také velmi spolehlivá. Gumový ochranný rám a displej s tvrzeného skla odolného proti poškrábání podtrhuje mimořádnou odolnost přístrojů PAT120 / PAT150.

Bateriové napájení umožňuje provoz modelů PAT120 i PAT150 v místech, kde je použití síťového napájení nedostupné, nepohodlné, či nebezpečné. Typickým příkladem jsou třeba staveniště nebo sklady. Přednastavené testovací sekvence umožňují správné seskupení několika testů za sebe a jejich automatické provedení téměř bez zásahů obsluhy. To zjednodušuje měření, zkracuje dobu zkoušky na minimum a eliminuje chyby obsluhy.

Tester spotřebičů Megger PAT120 má testovací sekvence pro přístroje Třídy ochrany I a Třídy ochrany II a pro prodlužovací a napájecí přívody. Přednastaveny jsou pevné hraniční hodnoty zkoušek, izolační měření při 500 V (standardně) nebo volitelně při 250 V. Zkouška náhradního unikajícího proudu, známá také jako „náhradní metoda“ zajišťuje možnost provedení zkoušky i tam, kde není v průběhu testu možné přístroj napájet ze sítě.

Tester spotřebičů Megger PAT150 má navíc možnost testování přenosných proudových chráničů (PRCD) 10 mA a 30 mA, samostatné testy pro spojitost, izolační stav, unikající proud při napájení ze sítě a SELV test lze vyvolat tlačítkem rychlé volby. Hraniční hodnoty testovacích sekvencí a doby trvání testů jsou uživatelsky konfigurovatelné. Je možné vynulovat vlastní odpor měřících vodičů pro zamezení chyb měření. PAT150 je možné použít i pro zkoušky pevně instalovaných spotřebičů. Test spojitosti se používá pro měření správného spojení všech vodivých součástí spotřebiče Třídy ochrany I k ochrannému vodiči. Test je prováděn proudem 200 mA DC v obou polaritách, což zajišťuje soulad se všemi národními a mezinárodními předpisy.

Vrcholnou verzí testeru spotřebičů je typ PAT150R, který je navíc vybaven akumulátory s přímým nabíjením v přístroji.

• Simple tick or cross, pass or fail indication plus measurement
• Tough, rubber armoured with built-in front cover, hardened, scratch-proof display window
• Includes 250 V insulation and leakage testing for safe IT testing and surge protected devices
• Testing portable and fixed electrical equipment
• 10 mA and 30 mA portable RCD lead testing (PAT150)
• Adjustable PASS test limits (PAT150)
• Substitute and mains powered leakage testing (PAT150)
• Battery powered with rechargeable option

The PAT100 series of hand help portable appliance testers enable simple, fast safety testing in all environments including offices, shops and business units. It is ideally suited to training organisations, easy to learn to use, tough and reliable yet with full functionality.

With rubber armoured cases and fitted with hardened, scratch proof glass, the PAT100s are exceptionally tough instruments, well able to cope with the treatment they will encounter on site or in the van. They are the perfect tester to carry just in case your customers ask "Could you just test..."

There are 3 testers in the range:

PAT120 simple PAT tester offer Class I, Class II and power and extension lead testing with fixed pass limits; because it has two insulation test voltages it can be used to test IT and surge protected equipment.

PAT150 full functionality PAT tester adds to the offering Portable RCD (PRCDs) testing at 10 mA and 30 mA, separate tests for continuity, insulation, mains powered leakage testing and SELV measurements using the quick test (QT) button, and can be used for testing fixed appliances.

PAT150R is a rechargeable version of the PAT150.

Soubory ke stažení

Technický list (302.88 KB)
manual(2.71 MB)

Máte dotaz nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Odpovíme Vám do 24 hodin.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu